angel story

O jednej takiej. Gwiazda, o której zapomniano.

On
Niebo w nocy z łodzi

 

 

 

 

Był późny wieczór. Patrzyłam w górę. Na gwiazdy. Najpierw tak beznamiętnie, bez żadnej refleksji….

 

Po chwili dostrzegłam Wielki Wóz. Jak one są daleko ode mnie…. westchnęłam… na pewno są przepełnione boską mądrością z racji ogromnego dystansu do naszych ziemskich spraw…. może mogłyby mi coś ważnego doradzić… w końcu całe moje życie z tej perspektywy jest jedynie sekundą, jednym głębszym tchnieniem, nieodczuwalnym mrugnięciem powieki. Przyniosło mi to nieco ulgi.

 

Przyszła myśl, aby poprosić je o pomoc… wskazanie drogi w życiu, które wydaje się jakieś niepoukładane, pełne chaosu…. w końcu Wszechświat to harmonia, więc to chyba najlepszy adres…..z głębi serca popłynęło żarliwe życzenie…. intencja…. zawsze słyszana….

 

I wtedy przyciągnęła mnie całkiem inna gwiazda. Ledwo widoczna, taka niepozorna. Jednak to właśnie od niej poczułam siłę… dogłębne zrozumienie mojej ziemskiej egzystencji…. jedyne w swoim rodzaju połączenie. To była odpowiedź na moją prośbę. W jednej chwili wypełniłam się trudną do opisania wdzięcznością…..

Do tej pory nie mogę jej umiejscowić na mapie nieba. I nazwać. A może to bez znaczenia?…..

 

 

…. 6 miesięcy później

 

 

…. stąpamy boso po trawie. W lesie. Gdzieś idziemy. Przenika mnie lekko chłodny, przejmująco świerkowy zapach letniego wieczoru. W powietrzu unosi się błogość……

 

… on jest już taki duży, męski, milczący, mocno skupiony na zadaniu… piękny w spokoju i mądrości….takiej trudnej do określenia, ale mi bliskiej.

 

Nagle wskazuje na niebo i mówi do mnie „Mamo, widzisz tę gwiazdę nad wierzchołkami drzew?”………………………….. „Widzę” odpowiadam z trudem powstrzymując łzy wzruszenia. To ta nieznajoma gwiazda!

 

„To Twoja gwiazda. Ona Cię chroni. Wskazuje drogę. Jest jak Twoje serce. Dbaj o nią… karm dobrym słowem… pielęgnuj uważnością… kochaj bez granic… i nigdy nie zapomnij Kim jesteś we Wszechświecie….”

 

 

Czy odnalazłaś już swoją gwiazdę?

Jeśli nie…. spójrz w niebo…. i poproś…..

1 Comment

  1. Justyna

    I tak też uczynie Anetko 😘

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dfdfdfdfd
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Click here to troubleshoot